арматура

А для чого арматура?

 

Арматура – будівельний матеріал. Якщо ви будуєте міцну і надійну споруду, розраховану на роки експлуатації, потрібно дотримуватись норм і правил. Адже в будівництві якість перевіряється роками.

Сьогодні поговоримо про матеріал, який використовується для надання міцності спорудам. Це арматура – металеві вироби, що є складовою конструкцій із залізобетону.

 

Цей важливий для будівництва матеріал виготовляється на заводах або у цехах. Тут відбуваються усі операції від приймання арматурної сталі до транспортування готової продукції на склад. Тут її зберігають в мотках або в прутах.

 

Якою буває арматура?

 

В залежності від того, по якій технології відбувається виробництво, отримуємо:

  • стрижнева гарячекатану арматуру;
  • дротяну круглу холоднотягнуту арматуру;
  • арматурні канати і пасма.

 

Можна підібрати круглу гладку арматуру або із періодичним профілем. А в залежності від функцій, які бере на себе метал всередині конструкцій розрізняють робочу, розподільну, монтажну або анкерну арматуру. Ви можете придбати поштучну арматуру, каркас або арматурну сітку.

 

Як бачимо, різновидів багато. Тож варто детально розібратися, що саме вам потрібно.

 

Як спосіб виробництва впливає на арматуру?

 

Для будівельної гарячекатаної арматури важливими є міцність та пластичність, а також зварюваність. Щоб підвищити міцність додають вуглець, але цей елемент погіршує пластичність та зварюваність. Вуглецеві добавки не повинні перевищувати 0,5 %. Підвищити один показник, не погіршуючи інший, можна за допомогою марганцю або кремнію.

 

При виготовленні виробів великого діаметру, які повинні відповідати високому показнику міцності, застосовують таку технологію, як витяжка в холодному стані.

 

Другий важливий показник – зварюваність, тобто надійність з’єднання. Як на самому шві, так і навколо нього навіть найменші тріщини є неприпустимі. Найпридатнішою для зварювання є гарячекатана маловуглецева і низьколегована арматура. Тому при виготовленні каркасів та сіток обирайте саме її.

 

Використання арматури в сучасному будівництві

 

Сьогодні все більше застосування знаходять каркасні конструкції з бетону. Тому без арматури не обійтися. Адже вона позитивно впливає на якість споруди, підвищує міцність, запобігає появі тріщин.

 

Приступаючи до будівництва, визначтеся, яка арматура вам потрібна. Адже вона буває різною:

  • Робоча арматура, знижує зовнішнє навантаження та напругу, спричинену самою блоковою масою.
  • Розподільна арматура, тобто така, що використовується для правильного розподілу навантаження всередині конструкції.
  • Монтажна арматура, призначена для підтримки сталевих прутів під час бетонування.
  • Хомути, які необхідно використовувати для захисту зміцнення конструкцій та унеможливлення появи тріщин поблизу опор.

 

Залежно від того, яке завдання стоїть перед вами, обирайте поперечну або поздовжню арматуру. Одна захистить від похилих тріщин, інша – від вертикальних.

Отже, якщо ви справжній будівельник, який хоче створити надійну споруду на роки, починати потрібно з міцної основи. А створити її можна за допомогою арматури, яку необхідно правильно обрати.

 

Потрібно виконати бетонні роботи? Перегляньте усі наші послуги, дзвоніть на консультацію до наших спеціалістів та замовляйте якісні послуги тільки у перевірених майстрів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *