Стрічковий фундамент під паркан
Огорожа, за якою Ви будете почувати себе впевнено та захищено, на половину залежить від основи. Стрічковий фундамент під паркан – ядро муру, його міцність, надійність та довговічність. За таким частоколом Ви можете вести спокійне життя, без зайвих поглядів, шуму і пилу з доріг.
Стрічковий фундамент під паркан – переваги
Стрічковий фундамент під паркан – один з найуживаніших видів бетонної основи для будинків та огорож, бо має свої переваги.
- Мале заглиблення. Завдяки цьому потрібно використати менше матеріалів задля високої надійності.
- Менша ціна. Ця перевага випливає з попередньої – малий обсяг матеріалів означає меншу вартість.
- Проста технологія. Головне – правильно розрахувати навантаження. Саме укладання стрічкового фундаменту під паркан не складне та не потребує використання спеціальної техніки.
- Швидкість виготовлення. Простий алгоритм дій, можливість установити готові елементи через кілька днів, а також висихання швидше місяця значно прискорюють момент настання кінцевого результату.
Види стрічкового фундаменту
Вибір конструкції залежить від обраного типу паркана, опор, наявності воріт та хвірток. Сьогодні майстри пропонують закладати підмур’я двома способами:
- Монолітний. Класична процедура: в підготовлену траншею з щебнем чи піском на дні викладається опалубка, у якій викладають армований каркас – усе це заливається бетоном. Даним методом створюється монолітний каркас по всьому периметру. Роблять для важких та масивних огорож.
- Збірний. Укладати швидше, адже він складається з уже готових блоків, які варто просто правильно розмістити. Проте менш надійний та більш затратний, бо блоки необхідно привезти з заводу. Підходить тільки для ґрунтів з високими несучими характеристиками. Гарний спосіб, коли треба зробити дійсно прямі кути.
Окрім цих варіантів, виділяють види за використаними матеріалами:
- Ґрунтоцементний. Використовують лише на твердій землі, адже при цій технології не встановлюють опалубку, а заливають бетон прямо у траншею.
- Піщаний. Формують для легких конструкцій. У траншею щільно утрамбовують пісок, або пісок зі щебнем, які заливають бетоном. Таку основу роблять на 15см нижче рівня землі.
- Бутовий. В основі щільно укладене – просвіт максимум 15мм – бутове каміння. Через вартість природнього каменю цей варіант найдорожчий.
- Цегляний. Використовують червону глиняну цеглу, яку заливають бетоном. Така база більш пружна за монолітну, тож не пошкодиться під час зсувів ґрунту. Можна використовувати лише на твердих і сухих ґрунтах.
Будівництво стрічкового фундаменту під паркан на перший погляд здається доволі простим, в основному через алгоритм дій. В процесі ж робіт виявляється, що він має безліч підводних каменів, котрі треба вирішити ще на етапі планування будівництва. Тільки професійні майстри, котрі знають всі особливості формування підмурку, зможуть зробити дійсно надійний стрічковий фундамент, який прослужить довгі роки. Наші спеціалісти з радістю проконсультують Вас щодо вартості робіт, приїдуть на майданчик, підберуть оптимальний варіант підмурку, щоб огорожа стала Вашим надійним захистом.