як правильно вибрати бетон

Як правильно вибрати бетон

 

Будівництво починається з фундаменту або залізобетонних конструкцій. Тому врахувати всі необхідні нюанси при виборі матеріалу вкрай важливо. Про те, як правильно обрати клас та марку бетону, розрахувати витрату та склад поговоримо в цій статті.

 

Марка та клас бетону

 

Ринок будівельних матеріалів динамічний та стрімко розвивається. Можна знайти багато видів бетону, для визначення характеристик матеріалу звертайте увагу на дві позначки на пакуванні: марка і клас. Про них і поговоримо. Саме від них залежить наскільки бетон міцний, стійкий до води та низьких температур.

 

Бетон умовно можна поділити на два види: легкий і важкий. Якщо вам потрібно утеплити будинок чи звести тонку стіну всередині – підійде перший. Для фундаменту чи опорних елементів будівлі, котрі повинні витримувати значні навантаження, необхідно взяти другий варіант. До легкого бетону можна додавати шунгізит, керамзит або аглопорит, а крім того, очищений дрібно фракційний пісок. У важкий бетон необхідно додавати щебінь для в’язкості.

 

Марка бетону позначається буквою «М» та цифрами. Чим більша цифра – тим вище міцність. На етапі підготовчих робіт з метою економії коштів можна використовувати матеріал з низькою маркою міцності.

 

Додатковим показником для визначення якості матеріалу є клас бетону. Він вказує на якість бетонного розчину. Для позначення класу використовується буква «В» та цифри. По цифрах можна визначити, який тиск буде здатний витримати бетон, коли затвердіє. Але перевіряйте не раніше ніж через 28 днів.

 

Між маркою та класом бетону існує відповідність. Для наочності наведемо її в таблиці:

 

№ з/п Марка Клас Призначення
1. Марка М-50 Клас В3.5 Можна використовувати для підготовчих робіт або для невеликих огорож
2. Марка М-75 Клас В5
3. Марка М-100 Клас В7.5
4. Марка М-150 Клас В10 або 12.5
5. Марка М-200 Клас В15 Використовуйте для фундаментів невисоких будинків,створення  майданчиків та сходів
6. Марка М-250 Клас В20
7. Марка М-300 Клас В22.5 З такого матеріалу можна заливати фундамент для висотного будинку та зробити перекриття між поверхами
8. Марка М-350 Клас В25 або 27.5
9. Марка М-400 Клас В30 Такий бетон використовують для великих будівельних конструкцій
10. Марка М-450 Клас В35
11. Марка М-500 Клас В40
12. Марка М-600 Клас В45
13. Марка М-700 Клас В50 Використовують у військових цілях
14. Марка М-800 Клас В60

 

Бетон вищої міцності та класу звичайно ж коштує більше.  Тому варто правильно підібрати саме те, що потрібно у вашому випадку.

Дуже часто можна зустріти такий термін, як  морозостійкий бетон. Адже часто роботи на будівництві не припиняються навіть при мінусових температурах. Для цього до бетону додають різні спеціальні добавки, тому розчин твердіє навіть на морозі.

 

Як роблять бетонну суміш?

 

Головне правило при виготовленні суміші – це дотримання пропорцій. Необхідно змішати цемент, пісок та щебінь у відповідному співвідношенні 3:5:10. Далі додають 10 – 15 % води. Так виглядає проста формула бетонної суміші. Бажано все це робити при плюсовій температурі. Якщо ж доводиться будувати в морози, не забувайте про спеціальні модифікатори.

 

Якщо вам потрібний бетонний розчин, а не суміш, не додавайте щебеню. Такий розчин знадобиться, щоб мурувати стіни та робити вирівнювальну стяжку.

 

Для того, щоб точно розрахувати необхідну кількість бетону існують певні формули. Необхідно визначити об’єм фігури, у яку необхідно заливати розчин. Доведеться згадати шкільні уроки математики.

 

При будівництві важливо правильно підібрати матеріали та розрахувати їх кількість. Так ви отримаєте якісну довговічну споруду та не витрачатимете зайвого. Сподіваємося наші поради допоможуть вам у цьому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *