Місце: с. Зубра, Пустомитівський р-н, Львівська обл.; Дата: серпень 2017р. Термін виконання робіт: 10 днів; Деталі: висота над землею – 30 см, глибина – 1 м. Монтаж підмурівки у формі цегли та монтаж стовпців.
Будівництво стовпчастого фундаменту під паркан нашими спеціалістами
Стовпчастий фундамент – процес роботи: перед зведенням паркану навколо будинку в селі Зубра стало необхідно укласти фундамент. Для цього була найнята бригада будівельної компанії – budova.lviv.ua.
Вибір типу фундаменту під паркан
Головний чинник надійного та довговічного паркану – правильно підібраний фундамент. Задля цього необхідно взяти до уваги декілька факторів:
- Майбутню вагу огорожі
- Заплановану конструкцію
- Матеріали, які будуть використовуватись
- Структуру ґрунту
- Рельєф місцевості
- Бюджет на будівництво
Після аналізу вищезазначених даних, спеціалісти обирають, який тип фундаменту найкраще підходить для цього випадку. Вибір стоїть серед таких типів:
- Стовпчастий фундамент. Підходить для легких конструкцій – сітки, дерева, профнастилу.
- Стрічковий – чудове рішення для цегляного муру.
- Стрічково-стовпчастий обирають для ґрунтів глибокого промерзання та комбінованих огорож.
- Пальовий – універсальний варіант, але потребує використання спеціальної техніки.
- Бутовий – найдорожчий варіант, з яким гарно виглядає кована загорожа.
У даному випадку вирішено зробити бетонний стовпчастий фундамент – економний та надійний варіант, будівництву якого не заважає похилий рельєф.
Стовпчастий фундамент: процес укладання
Перш за все спеціалісти зробили необхідні розрахунки.
Так було вирішено робити стовпчастий фундамент середньої заглибленості – на глибину 1м, а висоту над землею обрано 30см.
Спочатку бригада розмітила територію: у місцях, де будуть встановлені стовпи для паркану, поставила спеціальні кілки. Далі зробили розмітку з використанням паралельно натягнутих мотузок – вони визначали межі та ширину підмурку. Для максимальної рівності використовували будівельний рівень та рулетку.
Наступний етап – підготовка гнізд під опори. Для цього в місцях розміщення кілочків будівельники вирили ями на необхідну глибину. Головна вимога на цьому етапі – чітко вертикальні ями, щоб у майбутньому огорожа не похилилась. Тому майстри обов’язково використовували будівельний рівень. Над землею встановили опалубки.
Залишився вирішальний кінцевий етап – встановлення опор та заливка бетону. І знов не забуваємо про використання рівня для контролю. Адже ми хочемо отримати рівну та надійну огорожу. На дно бригада насипала та утрамбувала подушку з піску та гравію. Далі встановили безпосередньо опори, які залили бетоном. Після застигання бетонної суміші зняли опалубку.
Наостанок майстри змонтували колони та підмурки з цегли. На цьому будівельні роботи були закінчені. Загалом будівничі впоралися за 10 днів. Тож трохи більше ніж за тиждень можна було облаштовувати паркан.
Якщо також бажаєте, аби на Вашому об’єкті швидко та якісно зробили заливку стовпчастого фундаменту, то замовляйте бетонні послуги перевіреної компанії – Ви обов’язково залишитесь задоволені.