заливка бетонних балок
Місце: с. Ременів, Львівська обл.;
Дата: березень 2018;
Термін виконання робіт: 5 днів;
Деталі: заливка бетонно-монолітних балок з армуванням на першому поверсі 3-поверхового будинку.

Заливка бетонних балок спеціалістами нашої компанії

Виконана робота- заливка бетонних балок: під час будівництва котеджного містечка стало необхідно зробити бетонні міжповерхові перекриття. Для встановлення перекриття між першим та другим поверхом триповерхового будинку була найнята бригада від будівельної компанії – budova.lviv.ua.

Вибір способу перекриття

Існує кілька варіантів бетонних міжповерхових перекриттів:

  • Монолітне – цільна плита між несучими стінами.
  • Збірна монолітна конструкція – збирається з П-подібних плит, у порожнину вставляється арматура, і заливається бетон.
  • Збірна залізобетонна конструкція – паралельно викладені залізобетонні плити.

Всі вищезазначені варіанти можуть бути

  • Балкові – перекриття установлюються на спеціальні балки
  • Безбалкові – встановлюють відразу на стіни

У даному випадку вирішено зробити збірне залізобетонне балкове перекриття. Залиті бетонно-монолітні балки, на які встановлювались залізобетонні плити.

Як проходила заливка бетонних балок

Перш за все спеціалісти зробили необхідні розрахунки.

Так, висота до балки складала 3м, висота самої балки – 50см, її ширина – 40см, а довжина – 13м.

Головна вимога до таких довгих об’єктів – механічна міцність на вигин. Важливо пам’ятати, що зі збільшенням довжини гнучкість теж збільшується. До того ж балкові опори повинні утримувати важкі плити. Тож було вирішено зробити армування.

Спочатку бригада встановила опалубку. Розрахунок опалубки – один з ключових факторів під час подібних робіт. Варто врахувати довжину майбутнього об’єкту, статичну масу бетонної суміші, а також динамічне навантаження під час процесу заливки. Опалубку збили з дерев’яних дошок, усі щілини проклеїли плівкою.

В середині майстри проклали арматуру, рівномірно розмістили по висоті та ширині та зв’язали її. Розміщали таким чином, аби потім ще мінімум 5см бетону покривали залізні прути. Так арматура захищена від корозії, а міцність готової конструкції значно збільшилась.

Наступний етап викликав низку запитань, проте вже не теоретичних, а практичних. Бетон необхідно рівномірно залити на висоті 3 метри. Навіть невелике відро з сумішшю підняти не легко, а тут масштабний проект.

Питання вирішили за допомогою техніки. Готову бетонну суміш привезли міксером, краном піднімали її на необхідну висоту та заливали у підготовлену опалубку. Важливий момент у цьому процесі – чітко розрахований об’єм бетону, щоб заливка опалубки пройшла в один прийом.  

Залиті бетонну поверхню вирівняли за допомогою будівельного правила, накрили гідроізоляційним матеріалом та стали чекати повного застигання бетонної суміші.

Загалом на виконання всіх робіт пішло 5 днів. Тож вже через тиждень будівельна компанія змогла почати будування другого поверху.

Якщо також бажаєте, аби на Вашому об’єкті швидко та якісно зробили заливку бетону, то замовляйте бетонні послуги перевіреної компанії  – Ви обов’язково залишитесь задоволені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *